Suzuki

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Suzuki Grand Vitara ) Dziwne odgłosy chrobotania przy skręcaniu kierownicą! Why?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum SUZUKI Forum Strona Główna -> ( Suzuki Grand Vitara ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Shindu

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 31 Mar 2009, 11:52
Temat postu:

Dziwne odgłosy chrobotania przy skręcaniu kierownicą! Why?


Witam! Jestem nowym użytkownikiem forum i jeśli powielam temat to z góry przepraszam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Grand Vitary 2,7L Benz. XL7 v6 z 2006r (auto sprowadzone z Niemiec w zeszłym roku 2008). Niestety ostatnio pojawił się problem (prawdę mówiąc nie wiem czy ma to coś do rzeczy po powrocie samochodu z myjni ręcznej) z dziwnymi odgłosami pod maską. Dźwięk ten (chrobot, pisk, trzask) pojawia się przy skręcaniu przednich kół nie tylko przy jeździe ale nawet podczas manewrowania kierownicą na postoju. Jest to bardzo głośny dźwięk zagłuszający pracę silnika i słyszalny wyraźnie w kabinie. Obawiam się o moją Viatrkę czy mi się zaraz nie rozleci. Zastanawiam się czy winą może być wspomaganie (wskazuje na to odgłos chrobotania przy skręcaniu kół podczas postoju), czy może to przeguby? Bardzo proszę o pomoc i poradę. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Shindu

Czytelnik



Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Kwi 2009, 12:18
Temat postu:

Re: ( Suzuki Grand Vitara ) Dziwne odgłosy chrobotania przy skręcaniu kierownicą! Why?


Czy nikt z odwiedzających to forum naprawdę nic nie potrafi mi doradzić? Confused Może chociaż jakieś same sugestie?
Powrót do góry
Schreckenstein

Debiutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Stąd :)
Posiadane auto: Merc
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Maj 2009, 11:30
Temat postu:

Re: ( Suzuki Grand Vitara ) Dziwne odgłosy chrobotania przy skręcaniu kierownicą! Why?


Nie jestem pewny, ale przy staniu w miejscu nie wskazuje to na przeguby. One by się odezwały przy ruszaniu lub wolnej jeździe przy maksymalnym skręcie. Może ktoś to potwierdzi, albo powie że się mylę Smile
Nie siada Ci pompa wspomagania przypadkiem?
Powrót do góry
gielu

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2009
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): police
Posiadane auto: suzki ignis 1,3 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Lip 2009, 22:43
Temat postu:

łożysko amortyzatora


witam
mam to samo w suzuki ignis
najpewniej jest to łożysko amortyzatora zobacz z której strony dochodzi to chrobotanie dotknij poduszki amotryzatora przy kielichu pod maską, niech ktoś wtedy pokręci kierownicą i wyraźnie poczujesz, jeśli chodzi o przeguby to stukają tylko przy dużym skręcie kierownicy i tylko podczas jazdy na biegu. pozdrawiam
gielu
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum SUZUKI Forum Strona Główna -> ( Suzuki Grand Vitara ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Suzuki Grand Vitara »

Opinie o samochodach Suzuki Grand Vitara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Suzuki Grand Vitara ) Porady, problemy techniczne


SuzukiSX4 S-Cross

54 950

2017r.

95 100 km

wielkopolskie

SuzukiSwift

61 000

2019r.

105 000 km

lubelskie

SuzukiJimny

28 000

2010r.

288 000 km

śląskie

SuzukiIgnis

43 800

2017r.

72 000 km

wielkopolskie

SuzukiVitara

106 900

2023r.

6 700 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System